MARANGA Women

MARANGA Women / Mindfuness & Art

Kobiety,

 

Jestem zachwycona Waszą obecnością. Przez mój brzuch i serce wibrującymi ukosami drepcze Radość. Ciało daje znaki, że to właściwe miejsce. Dziękuję za chęć wspólnego bycia.

 

Bardzo mi zależy na naszym spotkaniu i całym kobiecym projekcie. Dlatego poniżej wyjaśnię skąd pomysł i jaka myśl mu przyświeca.

 

Zacznę od spraw formalnych. Jestem zakochana w prawej półkuli. Tej która żyje obrazami, tej która otula się baśniami i mitami, tej która lubi tańczyć do wewnętrznej muzyki, tej która z dodawania robi perfumy, a ciągi logiczne rozwiesza między ulubionymi kolorami, tej która potrafi warczeć albo się łasić, gdy ktoś ma miły dotyk. Rozkochiwanie się trwa jednak długo bo długo żyłam w kulcie Jednej Dobrej Odpowiedzi, bycia miłą, bycia grzeczną i dążenia do doskonałości. Znalazłam swoje ścieżki. Ścieżek jest tak wiele, że każdy może jakąś znaleźć. Prowadzą do odkrywania mocy. Ja odkryłam kobiecość. KOBIECOŚĆ!

 

Wiem, że mój los nie jest wyjątkowy i że wiele kobiet wciąż woli być „prawidłową” niż być sobą. Stosując przemoc wobec swoich umysłów i ciał. I chce wszelkimi możliwymi sposobami dodawać im (i sobie) otuchy, że nie jesteśmy same. Że jest inne wyjście. Że możemy przeglądać się w lustrze i zachwycać KOBIECOŚCIĄ, zachwycać intuicją ożywiającą serce, zachwycać instynktami i emocjami poruszającymi ciała, zachwycać zdolnością logicznego myślenia i opracowywani planów (niech nam służą!).

 

A że studiuję fotografię… same rozumiecie, że MOŻEMY SPOTKAĆ SIĘ NA FOTOSESJI.

 

Niech to fotograficzne spotkanie będzie wychwalać KOBIECOŚĆ i nawoływać do porzucania masek – wizerunków doskonałych, miłych i prawidłowych. Oczywiście w takim wymiarze na jakim jesteśmy na to gotowe. Koniec przemocy wobec siebie w imię sztucznie wykreowanych ideałów! CZAS ZACHWYCIĆ SIĘ SOBĄ TAKIE JAKIE JESTEŚMY.

 

Karolina Komarnicka

 

Zasady:

JESTEŚ NAJWAŻNIEJSZA. Zanim wyruszymy w tą podróż, spotkamy się żeby porozmawiać o Twoich oczekiwaniach. Opowiesz mi o tym co jest dla Ciebie największą obawą, a co cieszy Cię najbardziej. Zapytam o jakich zdjęciach marzysz i czy jesteś gotowa na pracę z nagością. Po tym spotkaniu przygotuję autorski pomysł na Twoją sesję. Wtedy ostatecznie decydujesz czy wchodzisz w to czy nie.

 

DOBROWOLNOŚĆ. Robisz tyle ile chcesz. Będę cieszyć się współpracą z Twoim „TAK”, ale będę zaszczycona spotykając się z Twoim „NIE” jeśli uznasz, że czegoś jest za dużo. Pamiętaj, że motto projektu to KONIEC PRZEMOCY WOBEC SIEBIE.

 

POUFNOŚĆ oznacza, że wspólnie ustalamy jaki jest plan na sesje, kto nam w niej towarzyszy i co dokładnie dzieje się ze zdjęciami.

 

WSPÓŁPRACA. Ustalmy proszę, że jestem „szefem merytorycznym projektu” i że pewne decyzje mi się przynależą. Twoje prawo odmowy jest nadrzędne.

 

OTWIERANIE i TESTOWANIE czyli trudne albo proste. Podczas sesji Samooceny i Samokrtyki będą się pojawiać – a jasne, klatka jest ciasna, a jej pręty wrosły nam już w skórę. Ale czy musimy za tym podążać? Skoro już i tak, jesteśmy jakie jesteśmy, to może choć na chwilę możemy się tym ucieszyć? Pozwolić sobie być sobą. A niech krytyk się drze w naszych głowach – ale czy musimy go wybierać? Pamiętając, że dzielimy część historii, wszystkie marzymy o spokoju, szczęściu i zdrowiu. Wszystkie kiedyś czułyśmy wstyd, lęk, nadzieję czy miłość. Akceptacja może oznaczać, że zauważamy co się w nas wydarza i pozwalamy temu być, a następnie podejmujemy świadomą decyzję co faktycznie chcemy z tym zrobić.

 

ZAUFANIE. Od lat pracuję z kobietami, mam swoje własne doświadczenia, więc możesz mi zaufać. Pomogę Ci przejść przez cały proces, wszystko wyjaśnię. Lubię pracować w atmosferze luzu i przyzwolenia na niedoskonałość. Jest spora szansa, że się będziemy dobrze bawić.

 

Fotografia

O moim rozumieniu fotografii przeczytaj tutaj

 

Koszt:

Za spotkanie wstępne płacisz BAŚNIĄ. Tak – mój czas za  baśń. Najbardziej odżywcze są dla mnie takie, których jeszcze nie słyszałam. Uwielbiam takie stare, zasłyszane od prababki. Polskie i zagraniczne.

Na spotkaniu uzgadniamy również koszt sesji - w zależności złożoności projektu oraz Twoich zasobów. Możemy przyjąć, że między 250 PLN a 1000 PLN. Zaliczka przed , a płatność główna po otrzymaniu zdjęć.

 

Czas trwania sesji:

Od dwóch godzin do kilku dni – zależy co nam wpadnie do głowy.

 

 


 

Projekt Cię zainteresował? Zapraszamy do kontaktu.

MARANGA Art na Facebooku!